Nové brněnské podniky, které vznikly během měsíce prosince

Poslední dobou v Brně vzniká spousta nových podniků – od kaváren, bister až po pop-upy. Člověk by řekl, že už brněnská gastronomie s ničím novým nepřijde, ale opak je pravdou. Přichází. A často. Každý měsíc se v této moravské metropoli objeví mnoho skvělých konceptů. Tady jsou 4 tipy na podniky, které vznikly během měsíce prosince a neměl by je vynechat žádný #foodlover.

Večerka

Večerka je mým nejoblíbenějším novým brněnským konceptem, který vznikl v měsíci prosinci. Jde o vietnamské bistro, bar a kavárnu v jednom. Ráno si můžete zajít na skvělou sladkou či slanou snídani, na oběd vyzkoušíte nějakou vietnamskou specialitu (a doopravdy zde nejde pouze o Pho nebo Bum Bo Nam Bo) a po jídle si dáte výběrovou kávu s dortíkem. Večer zajděte na drink inspirovaný Asií. To vše v nejkrásnějším (minimalistickém) interiéru celého Brna.

Kafe je odpověď

Kafe je odpověď je pop-up baru La Vida Loca. Dopoledne snídaně, večer drinky. Až do 3 hodin se zde můžete zastavit na výběrovou kávu, dorty a rozmanitý výběr snídaní (na malý i velký hlad). A to v centru města na Jakubském náměstí.

Yummy Lamy

Yummy Lamy je malý obchůdek kousek od galerie Vaňkovka. Nabízí zde donuty, kroblihy (něco mezi croissantem a koblihou) nebo dezerty z odpalovaného těsta (eclairs). Na místě je i několik míst k sezení a tak si můžete objednat třeba kávu nebo nějaký jiný drink, který dostanete v kouzelném lama hrnečku.

Krátký kafe

Krátký kafe otevřelo na úplném konci listopadu. Kavárna se nachází několik zastávek od centra, ale určitě stojí za návštěvu. Prostředí je útulné a teď v zimě tam pocítíte to doopravdické „Hygge“. Po celý den tu nabízejí domácí dorty a cheesecaky a ráno dokonce snídaně – samozřejmě za přítomnosti výběrové kávy.

View this post on Instagram

…tak teda dnes…♥️ #cakes #kratkykafe #brno

A post shared by KRATKÝ KAFE (@kratkykafe) on

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *