Aplikace, které mi pomáhají objevit ty nejlepší restaurace, kavárny nebo jiná lokální místa

Doba, kdy jsem hledala všechny informace na Trip Advisoru už jsou dávno pryč. Popravdě je pro mě tato stránka víc ke škodě než k užitku. Často totiž z doporučovaných míst vyplynou turistické pasti (hlavně co se týče restaurací) nebo místa, která jsou hned v centru u oblíbených památek. Co když ale stačí zajít za roh a najíte se mnohem lépe a ještě levněji? Proto podporučuji menší projekty lidí, kteří jsou doopravdy zapálení do objevování nových neturistických lokálních míst. Zde je pár stránek a aplikací, které mi při každé cestě pomáhají objevit ty nejlepší místa ve městě.

USE IT
Tento projekt mapuje evropská města a vybírá to nejlepší, co nemůžete na své cestě minout. Ať už jde o hipsterské kavárny, výrobnu poctivé domácí zmrzliny, neobvyklé městské čtvrtě nebo jakákoliv zajímavá místa, kam chodí lokální lidé. Vyhnete se tak často davům turistů a objevíte zákoutí, které by jste bez USE IT MAPS třeba nikdy neobjevili. Některé mapy jsou dostupné také v mobilní aplikaci (zbytek na webu). V každém městě by pak mělo být místo, kde tuto mapu získáte i v papírové formě zdarma (většinou je k dostání přímo na místech, které mapa doporučuje navštívit). Nejlepší je, že jednou za čas se vydávají zcela nové mapy, které jsou aktualizované. Mapy fungují po celé Evropě – nejvíce jich vzniklo pro Nizozemsko a Belgii. V Česku jich máme 5. Já ji využila například v Srbsku v Bělehradě, kdy hledání informací o tomto městě nebylo vůbec jednoduché a tak mi velmi pomohla (ta už bohužel není dostupná).

aplikace use it

European Coffee Trip
Ač se na první pohled nemusí zdát, European Coffee trip je projekt, který vznikl v Česku. Je to mapa těch nejlepších kaváren a pražíren po celé Evropě. Používám ji vlastně při každé mé cestě do zahraničí (občas ji použiji i po ČR). S European coffee trip máte jistotu, že neskončíte v žádné turistické pasti nebo v kavárně se špatně připravenou kávou. Mapa je dostupná pouze na webu – aplikace zatím není vytvořená. Můžete tu najít i zajímavé tipy na kávové akce a festivaly.

european coffee trip

Gastromapa Lukáše Hejlíka
Gastromapu používám pokaždé, když se vydám na výlet po České republice. Ani by jste nevěřili, kde všude se můžete tak dobře najíst a kolik ukrytých pokladů se v naší zemi skrývá. Používám přímo aplikaci v telefonu, pomocí které mohu vždy najít ty nejbližší podniky. Není to aplikace pouze o restauracích, ale i kavárnách, bistrech, barech, pivovarech, farmách, cukrárnách nebo lokálních prodejnách s potravinami.

gastromapa

 

 

 

You may also like

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *