Kavárny, které musíte navštívit na jižní Moravě

V létě, když jsem měla poměrně více času , jsme cestovali hodně po Česku. Nejčastěji však po jižní Moravě. Všechny výlety většinou spojuji s jídlem, ale ještě radši s kavárnami. A těch v posledních letech vzniklo na jižní Moravě mnoho. Nebudu psát o Brně, ale o menších městech (a často ani ne městech, ale vesnicích), kde vznikly skvělé projekty. Takže, tady je seznam kaváren, které stojí za návštěvu.

1) Marináda – Viniční Dům
Jde o zcela novou kavárnu, která se otevírala pár měsíců nazpět. Tato kavárna měla první pobočku v Brně, ale letos se rozšířili dál – na jižní Moravu. A hned do mého oblíbeného Pavlova. Aktuálně to je moje nejoblíbenější kavárna. Interiér je propracovaný do posledního detailu a máte pocit, že by jste se tam nejraději přestěhovali. V nabídce je výběrová káva, víno, domácí dezerty (nejlepší tiramisu na světě) a menší snacky. V létě mají krásnou zahrádku s výhledem na okolí Pavlova.

2) Dvorek Bořetice
Dvorek je první kavárna, kterou jsem na jižní Moravě navštívila. Nachází se v malé vesničce Bořetice hned u kostela. Z venku vypadá nenápadně, ale když vejdete do dvora, nestačíte koukat na to, jak krásný prostor to je. Většina míst k sezení je venku (vevnitř je malý prostor, takže míst je jen omezený počet). V létě doporučuji udělat si rezervaci, protože kavárna je doopravdy oblíbená. V nabídce je samozřejmě opět výběrová káva a úžasné dortíky.

3) Kafana Dolní Věstonice (Habánský dům)
Kafana má svoji specifickou atmosféru, kterou na ní tak miluji. Skvělá káva a dortíky jsou samozřejmostí. Jako specialitu tu ale mají domácí nanuky! Za mě vede tvarohový s povidly. Kavárna se nachází kousek od vodní nádrže, takže je dobrým startovacím místem pro procházku po okolí.

4) Fabrika de Café
Tato kavárna se nachází v Hodoníně. Má krásný interiér i zahrádku. A ty dorty! Nikdy jsem ve vitríně neviděla tolik druhů dortíků. Nebudete vědět, který ochutnat dřív.

5) Karma Břeclav
Jde o poměrně novou kavárnu v centru Břeclavi. Už při příchodu mě zaujal neonový nápis Karma je zdarma. Připravují tu skvělé snídaně – např. smoothie bowl, buddha bowl nebo chleba s avokádem. Dlouho mě snídaně nebavila, tak jako tady.

6) Na Knopp Znojmo
Kavárna Na Knopp je moje nejoblíbenější kavárna ve Znojmě. Minimalistický interiér, boží dortíky, káva a přátelská obsluha.

 

Další kavárny, které stojí za návštěvu: Balance coffee Znojmo, Sousedi Pavlov, Minimal coffee Mikulov, Pražírna Kyjov

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *