4 nové brněnské podniky, které vznikly od začátku roku 2020

V prosinci jsem napsala článek o nově vzniklých podnicích za měsíc prosinec. Je to pouze dva měsíce a v Brně se mezitím objevilo několik nových podniků. A zase skvělých! Nový bar spojený s vietnamskou kuchyní, pekárna s kavárnou nebo španělský tapas bar. Jak vidíte, tentokrát je to celkem různorodý. Tak koukněte do článku.

Chleba Brno

Chleba Brno už není jen o chlebu. Na konci února se Chleba rozrostl o kávovar, místa k sezení a prodloužil otevírací dobu. Jako první podnik přivedl do „brněnského Bronxu“ výběrovou kávu a místo, kde se můžou místní scházet. Interiér je minimalistický a jednoduchý – tak jak mám nejraději. A konečně to mám kousek na dobrý kafe.

Anoda

Anoda Brno je projekt, který propojuje kavárnu a bar. Tohle místo je dalším přírůstkem na Třídě Kapitána Jaroše. Anodu jsem navštívila večer. V nabídce mají kávu, piva z malých pivovarů a koktejly. V nejbližší době by měli začít připravovat i něco k jídlu – především tapas a menší jídla inspirovaná Španělskem. Zadní místnost slouží pro pořádání akcí (nejčastěji DJ večery).

Eden 34

V centru u Jakubského náměstí vznikl další velký projekt – Eden 34. Zatím slouží jako večerní bar, brzy ale přibude vietnamské jídlo a otevíračka by se měla rozšířit skoro na celý den. Večer určitě zajděte na drink. Podnik má krásný interiér, sídlí v patře a výhled na „Jakubák“ je boží.

Barrio Gotico Tapas a Bubliny

Barrio Gotico z Kurdějova (jižní morava) se rozrostlo o nový podnik v Brně. Koncept je velice podobný. Tapas bar je v samotném centru a hned z venku je nepřehlédnutelný. Jejich brněnský projekt jsem zatím nevyzkoušela, ale jsem si jistá, že to bude skvělý! Před rokem jsem v Kurdějově vyzkoušela hned několik druhů tapas – a to byl chuťový zážitek!

Který podnik z mých prosincových tipů už stihl zavřít? Kafe je odpověď.

You may also like

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *